Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Evde rahatça vücudunuza uygulayabileceğiniz yağlı ciltler için maske tarifleri ile kusursuz bir cilde kavuşmayı hangi kadın istemez ki? Birçok kadın yağlı bir cildi olduğu için şikayet eder. Bu zaman zaman bizler için sorun olsa da, yararları da yok değil. Örnek vermek gerekirse, yağlı cilde sahip olanlar da yaşlanma, sarkma, kırışıklık gibi problemler çok az seviyede görülmektedir. Veyahut erken yaşlanma gibi bir problem çok nadirdir. Bu taraftan bakınca bir avantaj olarak göreceksiniz. Bu durumdan şikayetçi olduğunuz gibi, mutlu da olmalısınız. Şimdi geçelim bize lazım olan maske tariflerimize.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Domates Maskesi: 1 kaşık domates suyu, az biraz kil

Hazırlanışı ve Uygulama: Domates suyunu ve kili iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu maske 15 dakikadan fazla yüz de tutulmamalıdır. Yüzünüzde kızarıklık meydana gelebilir.

Yağlı Ciltler İçin Bal ve Limon Maskesi: 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar süt

Hazırlanışı ve Uygulama: Bal ve limon suyunu bir kaseye koyduktan sonra az az süt ilave edin. Yeteri kadar kıvama ulaştıktan sonra boynunuz ve yüzünüze uygulayın. Maskenin kurumasından sonra nemli bir sünger veya pamuk yardımı ile temizleyin. Bu maske cildinizde siyah nokta ve aknelerin oluşmasını önlemekte faydalıdır. Ayrıca yağ miktarını da dengelemektedir. 15 gün aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Diğer maskelere nazaran yağlı ciltler için maske tarifleri arasında en çok kullanılan yöntemdir.

Yağlı Ciltler İçin Nane Maskesi: 1 çay kaşığı nane yağı, yarım muz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kil

Hazırlanışı ve Uygulama: Tüm malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Çok fazla kil koymamaya dikkat edin. İyice karıştırdıktan ve maske kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürün. Kurumasını bekleyin ve ılık suyla güzelce durulayın. Haftada 1 kere uygulamak şartı ile kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi: 3 yemek kaşığı kil, 2 tatlı kaşığı su, 2 yemek kaşığı maya, 1 tatlı kaşığı toz şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 2 tatlı su kaşığını kaba koyun ve mayayı ilave edip eritin. Daha sonra üstüne toz şekeri ilave edin ardından karıştırın. Daha sonra başka bir kaba malzemelerimizin arasında bulunan kil’i koyup yoğun bir kıvam alana kadar karıştırılır ve diğer karışımımızın içine aktarılır. 15 dakika boyunca dinlenmesi için bekletin. Daha sonra yüzünüze uygulayıp 30 dakika kadar bekleyip bol su ile yüzünüzü yıkayın. 10 gün ara ile uygulayabilirsiniz.

Dediğimiz üzere yağlı ciltler için maske tarifleri uygulayarak pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM