Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Evde saç bakımı nasıl yapılır?

Evde saç bakımı nasıl yapılır?

evde saç bakımı nasıl yapılır?

evde saç bakımı nasıl yapılır?:saçlarımız güzelliğimizin ve dişiliğimizin en önemli parçasıdır. Her kadın saçlarının kusursuz olmasını ister. Ancak emek vermekten sağlıklı saçlara sahip olmak tabi ki mümkün değildir. Bunun için endişelenmeyin çok kolay yöntemlerle evde saç bakımı yapabilirsiniz. Evde yapacağınız yöntemler hem daha hesaplı hem de doğal olacaktır. Bunun için kendinize bir saç bakımı rutini oluşturun ve düzenli aralıklarla Gereken bakımları yapın. Sonuçları görünce çok şaşıracaksınız! Şimdi size uygulayabileceğiniz birkaç tarif verelim:

Sağlıklı saçlar için işleme saç derisinden başlamak lazımdır. Saç derisi sağlıklı olmazsa saçlar dökülür. Kepek de yaygın olarak görülen bir saç derisi sorunudur. saç bakımına temiz bir saç derisiyle başlamak için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Sirke asitlik içeriği ile k

epeğin yok edilmesinde çok etkili bir yöntemdir. pH değerini dengelemek için  2-3 litre suya 1 su bardağı sirke ekleyin. Ve bunu durula suyu olarak kullanın.

Bal da etkili bir doğal saç bakımı ürünüdür. Kuru ve sert saçları yumuşatmak için kullanılır. 1 yemek kaşığı balı bir kaba alın ve üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek kıvamını ayarlayacak şekilde iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saçınıza ve saç derinize sürüp 30 dk nüfuz etmesi için bekletin. Sonrasında ise hafif bir şampuanla yıkayın ve durulayın. Haftada 1 ya da 2 kez düzenli olarak uyguladığınızda Saçlarınızın yumuşadığını fark edeceksiniz.

bu yöntemler haricinde saçınızı yıkarken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bunlardan biri çok sıcak su ile yıkamamaktır. Saç derimizin yağa ihtiyacı vardır her ne kadar çok yağ hoş görünmese de bir miktar olmalıdır. Sıcak su tüm yağı uzaklaştırır ve saç derisini kurutur. Bu da saç dökülmelerine neden olur. Ayrıca saçlar yıpranır ve kolay kırılır hale gelir.

Saçınızı çok sık yıkamak da iyi değildir. Aynı şekilde çok sık yıkamanız da saç derinizi kurutur ve saçınızı yıpratır.

Isı da saçlara zarar veren bir uygulamadır.Evde Saç bakımı için ısı uygulamalarını mümkün olduğunca kullanmayın saç kurutma makinesi de buna dahil. Saçlarınız kendi halinde doğal bir şekilde kurumaya bırakın. Islakken taramayın kırılmasına neden olur. Havluyla da saçlarınızı çok hırpalamamaya dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM