Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Doğal Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Maskeleri nasıl yapılır?

doğal saç maskesi nasıl yapılır,doğal saç bakımı nasıl yapılır,evde doğal saç bakımı nasıl yapılır,doğal yollarla saç bakımı nasıl yapılır,doğal saç bakımı nasıl yapılır erkek,doğal saç bakım maskesi nasıl yapılır 

doğal saç maskeleri nasıl yapılır?:Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde saçlarımız güneş ışınlarının direk gelmesi nedeni ileyıpranmaya daha müsaittir. Yaz aylarında tatil yaparken deniz, havuz suyu ve güneşin etkisi ile saçlarda kalıcı hasarlar meydana gelebilir. bu yüzden Saçlarınızı doğal maskeler yardımı ile beslemeniz ve bakım yapmanız gerekmektedir. İnternette yer alan çoğu maskenin aslıastarı yoktur. Her maskeyi deneyip saçınızı iyi yapayım derken daha da kötü yapabilirsiniz.

Bu yüzden geçmişten günümüze kadar kullanılan faydalı maskeleri tercih etmeniz gerekiyor.

Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri

Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri
Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri

Saç maskeleri arasında en bilineni ve en faydalı olanı zeytinyağı maskesidir. Zeytinyağı içerisinde bulunan mineraller sayesinde onarıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Zeytinyağı maskesini banyo yapacağınız gün saçlarınıza diplere çok fazla yedirmeden daha çok uç kısımlara doğru uygulayın. Gün içerisinde zeytinyağını saçınızda bekletebildiğiniz kadar bekletin. Eğer imkânınız var ise buharlı bir havlu sarıp öyle bekleyebilirsiniz. Daha sonra şampuanlayıp iyice durulayın. Maskeyi haftada bir olarak rutin bir şekilde kullandığınız da Saçlarınızın daha sağlam ve ışıldadığını fark edeceksiniz.

Diğer bir doğal saç maskesi ise yumurta maskesidir. Eğer saçınızda çok fazla dökülme var ise yumurtanın akına yarım limon sıkarak saçınızın dibine çok fazla yedirmeden masaj yaparak uygulayın. Yumurta akı yapısı nedeni ile yapışkan olduğu için saçınızda çok fazla beklettiğinizde temizlemesi zor olacaktır. Bu yüzden bu maskeyi saçınızda 45 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Banyoda saçınızı çok şampuanlamak yerine daha fazla su ile durulamak yumurta akının daha kolay temizlenmesine olanak sağlayacaktır.

Doğal yağların faydasını bilmeyen yoktur. Özellikle saçlar için doğal yağ karışımları çok faydalı bir maskedir. Çeşitli doğal yağlardan yapılmış karışımı her hafta düzenli olarak saçınıza sürün. Daha sonra temizleyin. Yağlar saçın kaybolan nemini hem geri getirecektir hem de saç köklerini besleyerek saçların sağlamlaşmasını arttıracaktır. Doğal yağları sadece saç bakımında değil vücuttaki çatlaklar içinde kullanabilirsiniz.

Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli

Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli
Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli

Daha parlak saçlar için bal maskesi bulunmaz bir nimettir. Bal yapışkan bir yapıda olduğu için bal maskesi de sizi biraz uğraştıracaktır. Balın kıvamını biraz açmak için içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Tabi bu ölçüler saçınızın kalınlığına ve uzunluğuna göre değişecektir. Balın kıvamını zeytinyağı ile açtıktan sonra saçınızın her yerine iyice sürün. Bal köklere nüfus ettiğinde saç köklerinin deriye tutunma süresini de arttıracağı için saç  dökülmesini azaltmaktadır.

Süt Maskesi Nasıl Yapılır? Saçlara Nasıl Uygulanır?

Yaz aylarında bu maskeyi kullanarak saçınızın sürekli parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız sert ve çabuk kırılıyor ise ipeksi saçlara sahip olmak için sütten yararlanabilirsiniz. Süt sayesinde saçlarınız hem daha düz olur hem de yumuşacık ipeksi olacaktır. Sütü nasıl maske yapacağınız konusuna gelir isek bir fısfıs başlıklı şişeye sütü koyun. Daha sonra tüm saçınıza yedirecek şekilde sütü saçınıza sıkın. Süt saçta kaldığı sürece başta saçlarınız sertleşecektir. Ama yıkadıktan sonra yumuşacık olacaktır. Süt maskesi tarifini sürekli uygulamanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?

Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?
Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?

Nemini kaybetmiş saçlara uygulanan bir diğer maske ise yoğurt maskesidir. Yoğurt, sirke ve balı saçınızın fazlalığını göz önünde bulundurarak belli miktarlarda karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçınıza iyice yedirin. Gün içerisinde zamanınız olduğu kadar maskeyi saçınızda bekletebilirsiniz. Tüm bu maskeleri yaptıktan sonra dikkat etmeniz Gereken en önemli nokta ise saçınızı kurutma şeklidir. Yüksek ısıda fön makineleri ile saçınızı kurutmanız saçınızın çok erken yıpranmasına neden olur. Banyodan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile alın ve kendi kendine kurumaya bırakın. Böylece saçlarınız nemini ve sağlığını kaybetmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM