Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
  3,7725
  % -0,06
 • EURO
  4,6203
  % -0,08
 • ALTIN
  161,2919
  % 0,28
 • BIST
  $11.560
  % -1,28
Doğal Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Maskeleri nasıl yapılır?

doğal saç maskesi nasıl yapılır,doğal saç bakımı nasıl yapılır,evde doğal saç bakımı nasıl yapılır,doğal yollarla saç bakımı nasıl yapılır,doğal saç bakımı nasıl yapılır erkek,doğal saç bakım maskesi nasıl yapılır 

doğal saç maskeleri nasıl yapılır?:Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde saçlarımız güneş ışınlarının direk gelmesi nedeni ileyıpranmaya daha müsaittir. Yaz aylarında tatil yaparken deniz, havuz suyu ve güneşin etkisi ile saçlarda kalıcı hasarlar meydana gelebilir. bu yüzden Saçlarınızı doğal maskeler yardımı ile beslemeniz ve bakım yapmanız gerekmektedir. İnternette yer alan çoğu maskenin aslıastarı yoktur. Her maskeyi deneyip saçınızı iyi yapayım derken daha da kötü yapabilirsiniz.

Bu yüzden geçmişten günümüze kadar kullanılan faydalı maskeleri tercih etmeniz gerekiyor.

Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri

Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri
Doğal Saç Maskeleri Çeşitleri

Saç maskeleri arasında en bilineni ve en faydalı olanı zeytinyağı maskesidir. Zeytinyağı içerisinde bulunan mineraller sayesinde onarıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Zeytinyağı maskesini banyo yapacağınız gün saçlarınıza diplere çok fazla yedirmeden daha çok uç kısımlara doğru uygulayın. Gün içerisinde zeytinyağını saçınızda bekletebildiğiniz kadar bekletin. Eğer imkânınız var ise buharlı bir havlu sarıp öyle bekleyebilirsiniz. Daha sonra şampuanlayıp iyice durulayın. Maskeyi haftada bir olarak rutin bir şekilde kullandığınız da Saçlarınızın daha sağlam ve ışıldadığını fark edeceksiniz.

Diğer bir doğal saç maskesi ise yumurta maskesidir. Eğer saçınızda çok fazla dökülme var ise yumurtanın akına yarım limon sıkarak saçınızın dibine çok fazla yedirmeden masaj yaparak uygulayın. Yumurta akı yapısı nedeni ile yapışkan olduğu için saçınızda çok fazla beklettiğinizde temizlemesi zor olacaktır. Bu yüzden bu maskeyi saçınızda 45 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Banyoda saçınızı çok şampuanlamak yerine daha fazla su ile durulamak yumurta akının daha kolay temizlenmesine olanak sağlayacaktır.

Doğal yağların faydasını bilmeyen yoktur. Özellikle saçlar için doğal yağ karışımları çok faydalı bir maskedir. Çeşitli doğal yağlardan yapılmış karışımı her hafta düzenli olarak saçınıza sürün. Daha sonra temizleyin. Yağlar saçın kaybolan nemini hem geri getirecektir hem de saç köklerini besleyerek saçların sağlamlaşmasını arttıracaktır. Doğal yağları sadece saç bakımında değil vücuttaki çatlaklar içinde kullanabilirsiniz.

Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli

Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli
Daha parlak Saçlar İçin Hangi Maske Tercih Edilmeli

Daha parlak saçlar için bal maskesi bulunmaz bir nimettir. Bal yapışkan bir yapıda olduğu için bal maskesi de sizi biraz uğraştıracaktır. Balın kıvamını biraz açmak için içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Tabi bu ölçüler saçınızın kalınlığına ve uzunluğuna göre değişecektir. Balın kıvamını zeytinyağı ile açtıktan sonra saçınızın her yerine iyice sürün. Bal köklere nüfus ettiğinde saç köklerinin deriye tutunma süresini de arttıracağı için saç  dökülmesini azaltmaktadır.

Süt Maskesi Nasıl Yapılır? Saçlara Nasıl Uygulanır?

Yaz aylarında bu maskeyi kullanarak saçınızın sürekli parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız sert ve çabuk kırılıyor ise ipeksi saçlara sahip olmak için sütten yararlanabilirsiniz. Süt sayesinde saçlarınız hem daha düz olur hem de yumuşacık ipeksi olacaktır. Sütü nasıl maske yapacağınız konusuna gelir isek bir fısfıs başlıklı şişeye sütü koyun. Daha sonra tüm saçınıza yedirecek şekilde sütü saçınıza sıkın. Süt saçta kaldığı sürece başta saçlarınız sertleşecektir. Ama yıkadıktan sonra yumuşacık olacaktır. Süt maskesi tarifini sürekli uygulamanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?

Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?
Saçlarınız Nemini Kaybettiyse Ne Yapacaksınız?

Nemini kaybetmiş saçlara uygulanan bir diğer maske ise yoğurt maskesidir. Yoğurt, sirke ve balı saçınızın fazlalığını göz önünde bulundurarak belli miktarlarda karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçınıza iyice yedirin. Gün içerisinde zamanınız olduğu kadar maskeyi saçınızda bekletebilirsiniz. Tüm bu maskeleri yaptıktan sonra dikkat etmeniz Gereken en önemli nokta ise saçınızı kurutma şeklidir. Yüksek ısıda fön makineleri ile saçınızı kurutmanız saçınızın çok erken yıpranmasına neden olur. Banyodan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile alın ve kendi kendine kurumaya bırakın. Böylece saçlarınız nemini ve sağlığını kaybetmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Eski isteklerinizi hatırlayabilirsiniz ve isteğinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Dostlarınız ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir ve sevdiğiniz ile daha sıcak ilişkiler içine girebilirsiniz. Geleceğe yönelik ciddi niyetleriniz olabilir ve hiçbir zaman olmadığı kadar büyük bir gayret içine girebilirsiniz. İsteklerinizin uyandırdığı baskı duygusu ve karşınıza çıkan fırsatlar, yeni atılımlarda bulunmak için sizi harekete geçirecek. Günün ilerleyen saatlerinde dikkatinizi dağıtan durumlar olabilir. Dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olun.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile uyanabilirsiniz. Sabaha karşı oluşan Dolunay bilinçaltınızı uyandırmış olabilir ve en derin isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. Eski sevgili, unutulmuş aşklar ve hatta eskiden sevdiğiniz kişiyi hatırlamanız mümkün. Yaşadığınız olayları ve isteklerinizi sorgulayabilirsiniz ancak bu haliniz gün içinde değişecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Öğlene doğru karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bazı karışıklıklar olsa bile olayları iyimser açıdan yorumlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Sabırlı ve sakin tutumunuz ile güven uyandıracaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne farklı duygular ile uyanacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Yaratıcılık gerektiren işler ile ilgilenmek keyfinizi yerine getiriyor. Bu arada eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve daha önce yapmak istediğiniz projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Bu arada gelişen olaylar fikirlerinizin değişmesine neden olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve çeşitli programlar yapacaksınız. Ancak dikkatinizi yükseltin ve planlı davranın. Alacağınız teklifler ve davetler dikkatinizi dağıtabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. İsteklerinizi gözden geçireceksiniz ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızı ve akrabalarınızı arayacaksınız. Kendinizi daha farklı hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve daha anlayışlı bir tavır içindesiniz. Üstelik sevdikleriniz de sizdeki değişimin farkında olacak ve hatta size söyleyebilirler. İyimser ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi etkileyeceksiniz, hem de ilişkilerinizi daha farklı boyutlara ulaştıracaksınız. Önemsediğiniz kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız ve moraliniz yükselecek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Veya gelişmeleri sabırla bekleyebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Derin duygular ile uyanabilirsiniz ve sevdiklerinizi hatırlayabilirsiniz. Sabah saatlerindeki hassasiyetiniz gün içinde dağılacak. Fakat sabahın erken saatlerinde duygularınızı denetlemek için gayret göstermeniz gerekiyor. Eski isteklerinizi ve geçmişte yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz ve artık isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak bu yoğunluğunuz öğlene doğru dağılacak ve öğleden sonra alacağınız haberler sizi canlandıracak. Arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve hoş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve organizasyonlar açısından hareketli ve keyifli gelişmeler olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve farklı heyecanlar hissederek güne başlayacaksınız. İşleri zorlaştıran durumlar olsa bile iyimser bir hal içinde olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Zorluklar olsa bile iyimser ve saygın çevrelerin desteğini aldığınız bir dönemdesiniz ve olaylara iyimser açıdan bakabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız dalgalanacak ve alacağınız haberler sizi harekete geçirecek. Sezgilerinize güvenin. Karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Kafanız karışabilir fakat sezgilerinizin peşinden giderseniz, sorunları aşabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önceden belirlemiş olduğunuz işleri yapabilirsiniz ve bu arada isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve projelerinizi onlara anlatabilirsiniz. Kendinizi güçlü ve sağlıklı hissedeceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi harekete geçirecek. Öğlene doğru bazı kaygılarını uyanabilir ancak bu haliniz uzun sürmeyecek ve hayal gücünüzü yeni projeler üretmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bir arkadaşınızın fikirleri hayal gücünüzü uyandırabilir. Akşama doğru çeşitli davetler alabilirsiniz ve eğlenceli organizasyonlara katılabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde uyanabilirsiniz ve farklı bir heyecan hissedebilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler sizi harekete geçirebilir. Ancak duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Eski isteklerinizi ve geçmişte yaşadığınız ilişkileri hatırlamanız mümkün. Eski dostlarınız ile görüşebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız değişiyor ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bu arada hayal gücünüzü uyandıran bazı gelişmeler olabilir ve sezgileriniz uyanabilir. İçinizden yükselen sese kulak verin.
KOVA BURCU YORUMU
Derin duygular ile uyanmış olsanız bile kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Üzerinizde baskı duygusu oluşturan durumlar olabilir fakat siz kendinizi özgür hissedeceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız davetler sizi heyecanlandıracak. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bu arada eviniz, aileniz, çocuklar, kardeşler veya projelerinize odaklanmanız gerekebilir. Fakat dışarı çıkmak ve hareketli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. Yeni tanıştığınız kişiler ile kuracağınız iletişim duygularınızı değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayabilirsiniz. Eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve olumlu tavırlarınız ile ilişkilerinizi daha farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek. Günün ilerleyen saatlerinde kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Mistik konular ve sanatsal faaliyetler ilginizi çekebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM