Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri:Bayanların çoğu her gün saçını farklı bir model yapmak ister. Düz saç tipine sahip bayanlar genelde daha dalgalı saç modellerini tercih eder. Dalgalı saç tipine sahipler ise tam tersi olarak düz modeller tercih ederler. Günlük dalgalı saç modellerinde önemli olan doğal bir görünüm elde etmektir.  Eğer maşa ile saçınıza düğüne gider gibi dalga verirseniz kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Ayrıca yüksek ısıtıcı ürünleri ile saçlarınıza şekil verdiğiniz zaman saçınızda kalıcı yıpranmalar oluşacaktır. Saç uçlarında kırılmalar, kopmalar ve yanmalar saçınızın sağlığını kaybettirir. Aslında saçınıza düzleştirici yada maşa kullanmadan da şekil vermeniz mümkündür.

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri Tüyoları

Dalgalı saçları doğal yollar ile ısı kullanmadan yapabilirsiniz.

saçları dalgalı yapma yöntemleri

Saçları dalgalı yapma yöntemleri
Saçları dalgalı yapma yöntemleri

1- İlk yöntem banyodan çıktıktan sonra saçınızın ıslaklığını havlu ile aldıktan sonra saç kremi sürün daha sonra saçınızı sıkıca örün. Bir iki saat sonra saçınızı açtığınızda doğal dalgalara sahip olacaksınız.

2- İkinci yöntem ise tam olarak bir dakika içerisinde yapabileceğiniz bir yöntemdir. Yine banyodan çıktıktan sonra eski kullanmadığınız bir tişörtü alın ve saçınıza geçirin. Daha sonra saçınızı tişörtle birlikte çevirin. Tişört hem saçın ıslaklığını alacak hem de doğal bir dalga görünümü verecektir.

3- Üçüncü yöntem Saçlarınızı yine örün. Daha sonra düzleştirici ile üzerinden geçin. Düzleştirici örgü desenini saçınıza işleyecektir. bu şekilde tüm saçınıza tek seferde yorulmadan dalga vereceksiniz. bu yöntem son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır. Önemli olan düzleştiricinin ısısını düzgün ayarlamanızdır. Eğer yüksek ısıda düzleştiriciyi kullanırsanız saçınızı yıpratmanız kaçınılmaz olacaktır.

4- Dördüncü yöntem ise saçınızı ikiye yanlara doğru ayırın. Her bir bölmeyi elinizle dışa doğru sarın. Sıkıca sardığınız saçı topuz yapın ve tokayı takın. Aynı şekilde diğer tarafı da aynı teknikle sarıp topuz yapın. İsterseniz üzerine uyuyun isterseniz üç yada dört saat sonra saçınızı açın. Saçınızda ki dalgalar dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Maşa ile saçlara şekil verme

Maşa ile saçlara şekil verme
Maşa ile saçlara şekil verme

Eğer ısı ile saçınıza şekil vermek istiyorsanız düzleştiriciyi her şekilde kullanabilirsiniz. Maşa ile saçınıza dalga vermek yerine düzleştirici ile dalga vermek daha doğal bir dalga görünümü yaratacaktır. İlk olarak düzleştiricinizin ısısının ayarlanabilir bir ürün olmasına dikkat edin. Çünkü bazı düzleştirici markaları tek ısı derecesinde ayarlanmaz bir şekilde üretiliyor. Eğer saçınız ısıya karşı hassas ise bu ürünü kullanmanız saçınıza çok kötü zararlar verecektir. Saçınıza ısı ile şekil vermeden önce piyasada bulunan saçı ısıdan koruyan ürünleri sürün öyle ısıtıcıyı kullanın. İnce yapıya sahip düzleştiriciler ile dalga vermek daha kolay olacaktır. İlk olarak düzleştirici ısındıktan sonra saçınızda bir tutam ayırın. Tutamı elinize alın ve düzleştiriciyi içe doğru kıvırarak saçınızda aşağıya doğru hareket ettirin. İsterseniz aynı yöntemi dışa doğru yaparak ta saçınıza şekil verebilirsiniz. Maşa ile saça dalga yapmak doğru teknikle yapılmaz ise düğün saçına döner. Günlük kullanımlarda saçınız kalın ve yoğun bir yapıya sahip ise iri iri tutamlar ile maşa yapın. Tüm saçınızı maşa yaptıktan sonra iri ve aralıklı düz bir tarak ile saçınızı tarayın. Bu şekilde bukleleri açıp doğal bir dalgalı saça sahip olursunuz.

Günümüz teknolojisi sayesinde her türlü dalgalı saç şeklini yapmak için özel maşalar üretiliyor. Wagg maşası, tost saçı yapmak için maşa derken her saç tipine uygun ürün üretildi. Bu ürünler ile saçınızla uğraşmadan kolayca istediğiniz şekli saçınıza verebilirsiniz. Fakat bu ürünlerin fiyatı biraz pahalı olduğu için herkes kullanamıyor. Hal böyle olunca doğal yöntemler ile saça dalga vermek hem daha ekonomik hem de saç sağlığını koruyor. Unutmayın saçlar bir bayanın doğal aksesuarıdır. Saçınızı şekillendirirken yıpratmamaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün işlerinizi yapmak size zor gelmeyecek ve ağır işleri kolay yapacaksınız. Kendinizi daha rahat ve iyi hissedeceğiniz bir gün. İsteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Ayrıca bugün sevdiğiniz konular ile ilgilenecek ve dostlarınız ile haberleşeceksiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile çevrenizi etkileyebilir, sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Ciddiye aldığınız konuları rahat bir şekilde ortaya koyabilir ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Günün saatlerinde farklı bir heyecan hissedebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde duygularınızı denetlemeniz zor olabilir. Fakat öğlene doğru haliniz değişecek. Bu arada projeleriniz ile ilgili gelişmeler beklediğinizden daha farklı yönde gelişebilir. Veya bazı karışıklıklar çıkabilir ve çok fazla emek gerektiren konular ile ilgilenmeniz gerekebilir. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile haberleşecek ve keyifli programlar yapacaksınız. Ayrıca projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilir ve onların desteğini isteyebilirsiniz. Kararlı ve kendinden emin tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler oluşmaya başlıyor. Ancak istediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Fakat siz sakin ve kararlı tavrınızı sürdüreceksiniz. Güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz ve siz de olaylar karşısında enerjik ve güçlü bir tavır sergileyeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşebilir ve onların ziyaretine gitmeyi düşünebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşecek ve eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Bu arada hayal gücünüz uyanabilir. Sabırlı olmanız gereken bir dönem. Bu arada dostlarınıza ve sevdiğinize karşı kırıcı davranmayın.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bugün kendinizi güçlü ve başarılı hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik büyük istekleriniz olabilir. Ayrıca ciddiye aldığınız konular ile ilgili sabırlı ve kararlı davranacaksınız. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve yapmak istediğiniz konular hakkında onların görüş ve yardımını isteyebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Beklentilerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik yeni atılımlarda bulunmanız mümkün. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu öğrenebilirsiniz. İstekleriniz giderek artıyor ve geleceğe yönelik büyük beklentiler içine giriyorsunuz. Seyahat projeleri yapabilir, planlarınızı uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız ve arkadaşlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapacaksınız. Sevdiğinize karşı daha anlayışlı davranmanız gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Özellikle geçmişte yaşadığınız keyifli zamanları hatırlayabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güçlü olduğunu bildiğiniz yakınlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız kişiler ve olaylar sizi heyecanlandıracak. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız olaylar karşısında duygusal tepkiler göstermeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Beklediğiniz gelişmeler istediğiniz kadar hızlı olmadığı için sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artıyor ve beklentileriniz de giderek yükseliyor. Biraz makul olun ve aceleci davranmayın. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Sportif faaliyetler, yürüyüş yapmak ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygu ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir ve bu arada çözüm bekleyen konular kafanızı karıştırabilir. Ancak sabırlı ve sakin bir biçimde olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Sevdiğinizin ve dostlarınızın ilgisi moralinizi yükseltecek. Orta çıkmış olan bazı karışıklıkları çözümlemek için sevdiğinizin desteğini alabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuzu hissedeceksiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız olaylar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişeli bir tavır içine girmekten kaçının ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM