Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri:Bayanların çoğu her gün saçını farklı bir model yapmak ister. Düz saç tipine sahip bayanlar genelde daha dalgalı saç modellerini tercih eder. Dalgalı saç tipine sahipler ise tam tersi olarak düz modeller tercih ederler. Günlük dalgalı saç modellerinde önemli olan doğal bir görünüm elde etmektir.  Eğer maşa ile saçınıza düğüne gider gibi dalga verirseniz kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Ayrıca yüksek ısıtıcı ürünleri ile saçlarınıza şekil verdiğiniz zaman saçınızda kalıcı yıpranmalar oluşacaktır. Saç uçlarında kırılmalar, kopmalar ve yanmalar saçınızın sağlığını kaybettirir. Aslında saçınıza düzleştirici yada maşa kullanmadan da şekil vermeniz mümkündür.

Dalgalı Saç Yapma Teknikleri Tüyoları

Dalgalı saçları doğal yollar ile ısı kullanmadan yapabilirsiniz.

saçları dalgalı yapma yöntemleri

Saçları dalgalı yapma yöntemleri
Saçları dalgalı yapma yöntemleri

1- İlk yöntem banyodan çıktıktan sonra saçınızın ıslaklığını havlu ile aldıktan sonra saç kremi sürün daha sonra saçınızı sıkıca örün. Bir iki saat sonra saçınızı açtığınızda doğal dalgalara sahip olacaksınız.

2- İkinci yöntem ise tam olarak bir dakika içerisinde yapabileceğiniz bir yöntemdir. Yine banyodan çıktıktan sonra eski kullanmadığınız bir tişörtü alın ve saçınıza geçirin. Daha sonra saçınızı tişörtle birlikte çevirin. Tişört hem saçın ıslaklığını alacak hem de doğal bir dalga görünümü verecektir.

3- Üçüncü yöntem Saçlarınızı yine örün. Daha sonra düzleştirici ile üzerinden geçin. Düzleştirici örgü desenini saçınıza işleyecektir. bu şekilde tüm saçınıza tek seferde yorulmadan dalga vereceksiniz. bu yöntem son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır. Önemli olan düzleştiricinin ısısını düzgün ayarlamanızdır. Eğer yüksek ısıda düzleştiriciyi kullanırsanız saçınızı yıpratmanız kaçınılmaz olacaktır.

4- Dördüncü yöntem ise saçınızı ikiye yanlara doğru ayırın. Her bir bölmeyi elinizle dışa doğru sarın. Sıkıca sardığınız saçı topuz yapın ve tokayı takın. Aynı şekilde diğer tarafı da aynı teknikle sarıp topuz yapın. İsterseniz üzerine uyuyun isterseniz üç yada dört saat sonra saçınızı açın. Saçınızda ki dalgalar dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Maşa ile saçlara şekil verme

Maşa ile saçlara şekil verme
Maşa ile saçlara şekil verme

Eğer ısı ile saçınıza şekil vermek istiyorsanız düzleştiriciyi her şekilde kullanabilirsiniz. Maşa ile saçınıza dalga vermek yerine düzleştirici ile dalga vermek daha doğal bir dalga görünümü yaratacaktır. İlk olarak düzleştiricinizin ısısının ayarlanabilir bir ürün olmasına dikkat edin. Çünkü bazı düzleştirici markaları tek ısı derecesinde ayarlanmaz bir şekilde üretiliyor. Eğer saçınız ısıya karşı hassas ise bu ürünü kullanmanız saçınıza çok kötü zararlar verecektir. Saçınıza ısı ile şekil vermeden önce piyasada bulunan saçı ısıdan koruyan ürünleri sürün öyle ısıtıcıyı kullanın. İnce yapıya sahip düzleştiriciler ile dalga vermek daha kolay olacaktır. İlk olarak düzleştirici ısındıktan sonra saçınızda bir tutam ayırın. Tutamı elinize alın ve düzleştiriciyi içe doğru kıvırarak saçınızda aşağıya doğru hareket ettirin. İsterseniz aynı yöntemi dışa doğru yaparak ta saçınıza şekil verebilirsiniz. Maşa ile saça dalga yapmak doğru teknikle yapılmaz ise düğün saçına döner. Günlük kullanımlarda saçınız kalın ve yoğun bir yapıya sahip ise iri iri tutamlar ile maşa yapın. Tüm saçınızı maşa yaptıktan sonra iri ve aralıklı düz bir tarak ile saçınızı tarayın. Bu şekilde bukleleri açıp doğal bir dalgalı saça sahip olursunuz.

Günümüz teknolojisi sayesinde her türlü dalgalı saç şeklini yapmak için özel maşalar üretiliyor. Wagg maşası, tost saçı yapmak için maşa derken her saç tipine uygun ürün üretildi. Bu ürünler ile saçınızla uğraşmadan kolayca istediğiniz şekli saçınıza verebilirsiniz. Fakat bu ürünlerin fiyatı biraz pahalı olduğu için herkes kullanamıyor. Hal böyle olunca doğal yöntemler ile saça dalga vermek hem daha ekonomik hem de saç sağlığını koruyor. Unutmayın saçlar bir bayanın doğal aksesuarıdır. Saçınızı şekillendirirken yıpratmamaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM