Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
39 haftalık hamilelik

39 haftalık hamilelik

39 haftalık hamilelik

39 haftalık hamilelik zamanınızın iyice daraldığının işaretidir, doğum her an gelebilir. Uzun bir süreç geçirdiniz ve haftalarca, aylarca heyecanla bebeğinize kavuşmayı beklediniz. Artık bu uzun hamilelik sürecinin sonundasınız ve çok yakında bebeğinizi kucağınıza alacaksınız.

39 haftalık hamilelikte bebek hareketleri

bu haftalarda bebeğinizin gelişimi zaten önceden tamamlanmış olduğundan, sadece Kilo alma şeklinde bir gelişim görülebilir. Ağırlığı ortalama 3200 gram civarlarına ulaşır. Boyu ise 50-51 cm uzunluğuna gelmiştir. Normal koşullarda bebeğiniz doğuma hazır, başı doğum kanalına gelecek şekilde bekliyor olmalıdır. Bağışıklık sistemi bu dönemde plasentadan aldığı antikorlarla gelişmeye devam eder. Hatta daha sonra da anne sütünden bu antikorların bazılarını alarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye devam edecektir. Bu antikorlar doğum sonrası ilk 6 ayda bebeğinizin bazı hastalıklara karşı korunmasını sağlayacaktır. Anne sütünün önemi de buradan gelmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede önemli etkisi vardır.

39 haftalık hamilelik döneminde bebeğinizin cildini koruyan lanugo tüyleri artık tamamen dökülmüştür ve cildi doğumdan sonraki normal görünümünü almış haldedir. Tırnakları iyice uzamış ve parmak uçlarını geçmiştir. Ultrasonda erkek bebeklerde testislerin torbalarına indiği görülür. Kendilerini dış dünyaya hazırlamak için yağ depolamaya devam etmektedirler.

39 haftalık hamilelik annenin durumu nedir?

Şimdi de anne adaylarına gelelim! Hamileliğinizin son günlerini yaşıyorsunuz bu yüzden artık son derece ağırlaşmış ve rahatsız hissediyor olabilirsiniz. Bu dönemde kasılma hisleriniz sıklaşmıştır. Bu dönemde de bebeğinizin hareketlerini saymaya ve özenle takip etmeye devam edin, bunu aksatmayın.

Bu dönemde normal doğum mu yoksa sezaryen mi tercih etmeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu kararı mutlaka doktorunuzla birlikte yapacağınız durum değerlendirmesine göre vermelisiniz. Gebelik süreciniz normal ve sorunsuz devam ettiyse ve annenin doğum kanalı doğum için yeterliyse herhangi bir problem yoksa doktorlar normal doğumu tavsiye edeceklerdir. Bebeğin normal doğum için doğum kanalında başı aşağı gelecek şekilde durması gerekir. Eğer ters duruyorsa sezaryen gerekebilir. Bebeğin iri olduğu durumlarda doğum kanalından geçmekte zorlanabilir. Bu gibi durumlarda da normal doğum gerçekleştirilemeyeceğinden sezaryene başvurulması gerekir.

Suyunuz hafif bir akıntı şeklinde de geliyor olabilir bu doğum belirtisidir bu gibi durumları gözlemleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Her zaman söylerim kadınlar için en zorlu dönüm hamilelik dönemidir umarım bu dönemi hızlı ve kolayca atlatabilirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM