Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
38 haftalık hamilelik

38 haftalık hamilelik

38 haftalık hamilelik

38 haftalık hamilelik,38 haftalık hamilelikte cinsellik,38 haftalık hamilelikte bebeğin kilosu,38 haftalık hamilelik kaç ay eder,38 haftalık hamilelik kaç aylıktır,38 haftalık hamilelikte suyun azalması,38 haftalık hamilelik uzmantv,38 haftalık hamilelikte kasık ağrısı,38 haftalık hamilelik kadınlar kulübü,38 haftalık hamilelik doğuma ne kadar kaldı

38 haftalık hamilelik döneminde iseniz her an doğum gelebilir demektir! Karnım burnumda derler ya şu an tam da o haldesiniz.

38 haftalık hamilelikte bebeğin kilosu ne kadardır?

38 haftalik hamilelik
38 haftalik hamilelik

bu haftada bebeğiniz yaklaşık 3100-3200 gram civarlarındadır. Boyu ise artık 50 cm yakınlarına ulaşmıştır. Doğumdan sonraki vücut ısısını ayarlamak için yağ depolamaya da devam etmektedir. Bebeğinizin cildini koruyan verniks isimli tabakadan daha önceki haftalarda bahsetmiştik. bu tabaka artık iyice kaybolmaya başlıyor ve sadece sır ve boyun kısmında birazı kalıyor. Diğer bir koruyucu olan lanugo tüyleri de çok azalmış durumda. Parmaklarıyla tutma refleksi diğer birçok refleksi gibi gelişiyor.

Yutma ve emme refleksi de hızla geliştiğinden bağırsağında biriken atıklar da giderek artıyor. Ciltten dökülen lanugo tüyleri gibi parçalar bebeğinizin bağırsaklarında ilk dışkısı olan mekonyum adıyla birikiyor. Bu dışkı yeşil siyah renktedir. Doğumdan sonra bebeğiniz bunu atacaktır. Organlarının hepsi geçtiğimiz haftalar zaten gelişimini tamamlamıştı ve hepsi sorunsuz olarak çalışır durumda. Bebeğiniz dış dünyaya hazır bir şekilde doğmayı bekliyor.

38 haftalık hamilelikte anne ne durumdadır?

38 haftalık hamilelik annelerde ne gibi değişimlere neden oluyor? Doğumunuz her anda gerçekleşebilir hazırlıklı olmalısınız. Artık çok az zamanız kaldı miniğinize kavuşacaksınız. Aylardır heyecanla beklediğiniz an sonunda geldi. Bu haftalarda doğum yapma ihtimali yüksektir, tam zamanında doğma ihtimali çok düşüktür %5 gibi bir olasılıktır. Artık yapacağınız doğumu erken doğum gibi düşünmenize gerek yok. Zaten normal süreye 2 hafta gibi az bir zaman kalmış durumda. Bebek çok büyüdüğünden anne karnında alanı daralır ve eskisi gibi rahat hareket edemez. Ama siz yine de bebeğinizin hareketlerinin takipçisi olmalısınız. Uzun zamandır hareket etmediyse çikolata gibi bir tatlı yemelisiniz. Bu onu hareketlendirmelidir. Eğer hala hareket yoksa doktorunuzla acilen görüşmelisiniz.

Artan vajinal akıntılar bu dönemde sık görülen belirtilerdir. Vajinanın doğal florasının değişmesine bağlı olarak bu akıntılar artmaktadır. Ama bu akıntı aşırı yoğun sarı ya da yeşilse ve kötü kokuluysa mutlaka doktorunuza bu konuda danışmalısınız.

Doğumun yaklaştığı bu dönemde bebeğinizin güvenli seyahati için araba koltuğu almanızın zamanı geldi. Unutmayın doğum her an olabilir hazırlıkları tamamlamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM