Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik,37 haftalık hamilelik kadınlar kulübü,37 haftalık hamilelik kasık ağrısı,37 haftalık hamilelik bebek kilosu,37 haftalık hamilelikte mide bulantısı,37 haftalık hamilelik kaç aylıktır,37 haftalık hamilelikte kaşıntı,37 haftalık hamilelikte bebek gelişimi,37 haftalık hamilelikte bebek kilosu,37 haftalık hamilelikte ishal

37 haftalık hamilelik  bebeğinizin gelişimini tamamladığı haftadır! Bebeğiniz artık doğum boyu ve kilosuna ulaştı. bu da demek oluyor ki şu an bile doğum yapsanız bebeğiniz için herhangi bir problem olmayacaktır ve dış dünyaya rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

37 haftalık hamilelik bebek kilosu

37 haftalık hamilelik bebek kilosu:Bebeğiniz yaklaşık 3 kg ağırlığında ve 47-50 cm uzunluğundadır. Güçlü hareketlerini artık daha çok hissetmeye başlarsınız. Artık yeni doğmuş sağlıklı bir bebek gibi görünüyor. Doğum için pozisyonunu da almış durumdadır. Tırnakları iyice uzamıştır. Akciğerleri tamamen gelişmiş durumdadır, doğduğunda rahatlıkla solunum yapabilir. bu haftadan itibaren yapılan doğumlar erken doğum olarak adlandırılmaz. Normal doğum olarak kabul edilir.

37 haftalık hamilelik annenin durumu nedir?

37 haftalık hamilelik döneminde sancılar konusunda dikkatli olmalısınız. Yalancı doğum sancıları ile gerçek sancıları ayırt etmeniz gerekir. Gerçek sancılar düzenli aralıklarla ve şiddetli hissedilir. Zaman tutarak aralıklara bakabilirsiniz. Yalancı sancılar dinlendiğinizde geçerken gerçek doğum sancıları geçmez. Zamanla sıklığını ve şiddetini artırarak devam eder. Gerçek sancılar tüm karın bölgesine yayılır. Yalancı sancılar ise sadece alt karında hissedilir. Eğer gerçek sancıları yaşıyorsanız doğum için hastaneye gitme vaktiniz gelmiştir!

Vajinal akıntılar da doğumun yaklaşmasına bağlı artarken, kanlı akıntılar varsa birkaç gün içinde doğum olacak demektir. Ama kan çok yoğunsa ve akıntılar çok fazla ise doktorunuza görünmenizde fayda var.

Doğum endişesiyle uykularınız kaçabilir ama mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın. Doğumdan sonra yoğun bir döneme gireceksiniz. Bebeğinizin hareketlerini takip ederek ve sayarak kendinizi rahatlatabilirsiniz böylece onun iyi olduğundan da emin olursunuz. Hareketlerde azalma söz konusu olduğunda genellikle son haftalarda bu normaldir. Çünkü boyutları iyice büyüyen bebek artık karnınıza sığmamaktadır ve harreket etmek için yeterli yer bulamamaktadır. Ama yinede endişelenirseniz bir doktora görünebilirsiniz.

Doğum belirtilerinden biri de mukus tıkacının düşmesidir. Buna halk arasında nişan gelmesi denir. Bebeğinizin rahim içinde kalmasını sağlamak için rahim ağzını tıkayan bir yapıdır. Tek seferde atılabilir, ya da akıntıyla beraber parça parça da atılabilir.

Suyunuz geldiyse acele etmeniz gerekir. Suyun gelmesiyle doğumun başlamasına kadar kısa bir süre vardır. Hızlı şekilde doktorunuza ulaşmaya çalışın.

37 haftalık hamilelikte anne kaç Kilo almalıdır?

37. hafta itibariyle 8-15 kg arasında Kilo almış olmanız normaldir. Ortalama kiloya sahip kadınlara gebelik döneminde  40. hafta sonuna kadar 11-15 kilo almaları normaldir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM