Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
  3,7725
  % -0,06
 • EURO
  4,6203
  % -0,08
 • ALTIN
  161,2919
  % 0,28
 • BIST
  $11.560
  % -1,28
37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik

37 haftalık hamilelik,37 haftalık hamilelik kadınlar kulübü,37 haftalık hamilelik kasık ağrısı,37 haftalık hamilelik bebek kilosu,37 haftalık hamilelikte mide bulantısı,37 haftalık hamilelik kaç aylıktır,37 haftalık hamilelikte kaşıntı,37 haftalık hamilelikte bebek gelişimi,37 haftalık hamilelikte bebek kilosu,37 haftalık hamilelikte ishal

37 haftalık hamilelik  bebeğinizin gelişimini tamamladığı haftadır! Bebeğiniz artık doğum boyu ve kilosuna ulaştı. bu da demek oluyor ki şu an bile doğum yapsanız bebeğiniz için herhangi bir problem olmayacaktır ve dış dünyaya rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

37 haftalık hamilelik bebek kilosu

37 haftalık hamilelik bebek kilosu:Bebeğiniz yaklaşık 3 kg ağırlığında ve 47-50 cm uzunluğundadır. Güçlü hareketlerini artık daha çok hissetmeye başlarsınız. Artık yeni doğmuş sağlıklı bir bebek gibi görünüyor. Doğum için pozisyonunu da almış durumdadır. Tırnakları iyice uzamıştır. Akciğerleri tamamen gelişmiş durumdadır, doğduğunda rahatlıkla solunum yapabilir. bu haftadan itibaren yapılan doğumlar erken doğum olarak adlandırılmaz. Normal doğum olarak kabul edilir.

37 haftalık hamilelik annenin durumu nedir?

37 haftalık hamilelik döneminde sancılar konusunda dikkatli olmalısınız. Yalancı doğum sancıları ile gerçek sancıları ayırt etmeniz gerekir. Gerçek sancılar düzenli aralıklarla ve şiddetli hissedilir. Zaman tutarak aralıklara bakabilirsiniz. Yalancı sancılar dinlendiğinizde geçerken gerçek doğum sancıları geçmez. Zamanla sıklığını ve şiddetini artırarak devam eder. Gerçek sancılar tüm karın bölgesine yayılır. Yalancı sancılar ise sadece alt karında hissedilir. Eğer gerçek sancıları yaşıyorsanız doğum için hastaneye gitme vaktiniz gelmiştir!

Vajinal akıntılar da doğumun yaklaşmasına bağlı artarken, kanlı akıntılar varsa birkaç gün içinde doğum olacak demektir. Ama kan çok yoğunsa ve akıntılar çok fazla ise doktorunuza görünmenizde fayda var.

Doğum endişesiyle uykularınız kaçabilir ama mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın. Doğumdan sonra yoğun bir döneme gireceksiniz. Bebeğinizin hareketlerini takip ederek ve sayarak kendinizi rahatlatabilirsiniz böylece onun iyi olduğundan da emin olursunuz. Hareketlerde azalma söz konusu olduğunda genellikle son haftalarda bu normaldir. Çünkü boyutları iyice büyüyen bebek artık karnınıza sığmamaktadır ve harreket etmek için yeterli yer bulamamaktadır. Ama yinede endişelenirseniz bir doktora görünebilirsiniz.

Doğum belirtilerinden biri de mukus tıkacının düşmesidir. Buna halk arasında nişan gelmesi denir. Bebeğinizin rahim içinde kalmasını sağlamak için rahim ağzını tıkayan bir yapıdır. Tek seferde atılabilir, ya da akıntıyla beraber parça parça da atılabilir.

Suyunuz geldiyse acele etmeniz gerekir. Suyun gelmesiyle doğumun başlamasına kadar kısa bir süre vardır. Hızlı şekilde doktorunuza ulaşmaya çalışın.

37 haftalık hamilelikte anne kaç Kilo almalıdır?

37. hafta itibariyle 8-15 kg arasında Kilo almış olmanız normaldir. Ortalama kiloya sahip kadınlara gebelik döneminde  40. hafta sonuna kadar 11-15 kilo almaları normaldir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Eski isteklerinizi hatırlayabilirsiniz ve isteğinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Dostlarınız ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir ve sevdiğiniz ile daha sıcak ilişkiler içine girebilirsiniz. Geleceğe yönelik ciddi niyetleriniz olabilir ve hiçbir zaman olmadığı kadar büyük bir gayret içine girebilirsiniz. İsteklerinizin uyandırdığı baskı duygusu ve karşınıza çıkan fırsatlar, yeni atılımlarda bulunmak için sizi harekete geçirecek. Günün ilerleyen saatlerinde dikkatinizi dağıtan durumlar olabilir. Dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olun.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile uyanabilirsiniz. Sabaha karşı oluşan Dolunay bilinçaltınızı uyandırmış olabilir ve en derin isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. Eski sevgili, unutulmuş aşklar ve hatta eskiden sevdiğiniz kişiyi hatırlamanız mümkün. Yaşadığınız olayları ve isteklerinizi sorgulayabilirsiniz ancak bu haliniz gün içinde değişecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Öğlene doğru karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bazı karışıklıklar olsa bile olayları iyimser açıdan yorumlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Sabırlı ve sakin tutumunuz ile güven uyandıracaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne farklı duygular ile uyanacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Yaratıcılık gerektiren işler ile ilgilenmek keyfinizi yerine getiriyor. Bu arada eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve daha önce yapmak istediğiniz projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Bu arada gelişen olaylar fikirlerinizin değişmesine neden olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve çeşitli programlar yapacaksınız. Ancak dikkatinizi yükseltin ve planlı davranın. Alacağınız teklifler ve davetler dikkatinizi dağıtabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. İsteklerinizi gözden geçireceksiniz ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızı ve akrabalarınızı arayacaksınız. Kendinizi daha farklı hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve daha anlayışlı bir tavır içindesiniz. Üstelik sevdikleriniz de sizdeki değişimin farkında olacak ve hatta size söyleyebilirler. İyimser ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi etkileyeceksiniz, hem de ilişkilerinizi daha farklı boyutlara ulaştıracaksınız. Önemsediğiniz kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız ve moraliniz yükselecek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Veya gelişmeleri sabırla bekleyebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Derin duygular ile uyanabilirsiniz ve sevdiklerinizi hatırlayabilirsiniz. Sabah saatlerindeki hassasiyetiniz gün içinde dağılacak. Fakat sabahın erken saatlerinde duygularınızı denetlemek için gayret göstermeniz gerekiyor. Eski isteklerinizi ve geçmişte yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz ve artık isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak bu yoğunluğunuz öğlene doğru dağılacak ve öğleden sonra alacağınız haberler sizi canlandıracak. Arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve hoş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve organizasyonlar açısından hareketli ve keyifli gelişmeler olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve farklı heyecanlar hissederek güne başlayacaksınız. İşleri zorlaştıran durumlar olsa bile iyimser bir hal içinde olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Zorluklar olsa bile iyimser ve saygın çevrelerin desteğini aldığınız bir dönemdesiniz ve olaylara iyimser açıdan bakabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız dalgalanacak ve alacağınız haberler sizi harekete geçirecek. Sezgilerinize güvenin. Karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Kafanız karışabilir fakat sezgilerinizin peşinden giderseniz, sorunları aşabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önceden belirlemiş olduğunuz işleri yapabilirsiniz ve bu arada isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve projelerinizi onlara anlatabilirsiniz. Kendinizi güçlü ve sağlıklı hissedeceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi harekete geçirecek. Öğlene doğru bazı kaygılarını uyanabilir ancak bu haliniz uzun sürmeyecek ve hayal gücünüzü yeni projeler üretmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bir arkadaşınızın fikirleri hayal gücünüzü uyandırabilir. Akşama doğru çeşitli davetler alabilirsiniz ve eğlenceli organizasyonlara katılabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde uyanabilirsiniz ve farklı bir heyecan hissedebilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler sizi harekete geçirebilir. Ancak duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Eski isteklerinizi ve geçmişte yaşadığınız ilişkileri hatırlamanız mümkün. Eski dostlarınız ile görüşebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız değişiyor ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bu arada hayal gücünüzü uyandıran bazı gelişmeler olabilir ve sezgileriniz uyanabilir. İçinizden yükselen sese kulak verin.
KOVA BURCU YORUMU
Derin duygular ile uyanmış olsanız bile kendinizi enerjik ve keyifli hissedeceksiniz. Üzerinizde baskı duygusu oluşturan durumlar olabilir fakat siz kendinizi özgür hissedeceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız davetler sizi heyecanlandıracak. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bu arada eviniz, aileniz, çocuklar, kardeşler veya projelerinize odaklanmanız gerekebilir. Fakat dışarı çıkmak ve hareketli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. Yeni tanıştığınız kişiler ile kuracağınız iletişim duygularınızı değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayabilirsiniz. Eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve olumlu tavırlarınız ile ilişkilerinizi daha farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek. Günün ilerleyen saatlerinde kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve karşılaştığınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Mistik konular ve sanatsal faaliyetler ilginizi çekebilir.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM