Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
36 haftalık hamilelik

36 haftalık hamilelik

36 haftalık hamilelik

36 haftalık hamilelik,36 haftalık hamilelik görüntüsü,36 haftalık hamilelikte ishal,36 haftalık hamilelik uzmantv,36 haftalık hamilelikte yolculuk,36 haftalık hamilelik kaç aylıktır,36 haftalık hamilelik bebeğim kaç Kilo olmalı,36 haftalık hamilelik kadınlar kulübü,36 haftalık hamilelikte karın ağrısı,36 haftalık hamilelikte cinsel ilişki

36 haftalık hamilelikbebeğinizin yaklaşık 2 Kilo 700 gram ağırlığına ulaştığı haftadır. Boyu ise 49.5 cm civarlarına gelmiştir.

36 haftalik hamilelik
36 haftalik hamilelik

bu haftada bebeğinizin kafa çevresi ile karın çevresi neredeyse birbirine eşittir. Yağ birikimi giderek azalır ve buna bağlı olarak kilo artışı da yavaşlar. Bebeğinizin derisini kaplayan ufak tüycükler olan lanugo tabakasının çoğu kaybolmuştur . Bebeğinizin vücudunu kaplayan vernikskazeoza denilen peynir görünümlü tabakanın da çoğu kaybolur. Verniksin bir kısmını doğumda görebilirsiniz. bu iki tabakayıda bebeğiniz yutar ve diğer salgılarla beraber bağırsaklarında tutulur. Bunlardan oluşan karışıma mekonyum adı verilir ve bağırsakların ilk hareketleri bu sayede oluşur. Tüm organları görevlerini yerine getirmektedir. Yüzündeki buruşukluklar da artık kaybolmaya başladı.

36 haftalık hamilelikte annedeki gelişim nelerdir?

36 haftalık hamilelik annede ne gibi değişimlere neden oluyor? Doğuma çok az kaldı. Bebeğiniz erken doğumla doğsa bile artık herhangi bir problem yaşamaz. Organlarının hepsi fonksiyonlarını yerine getirebiliyor. Doğuma hazırlanan bebeğiniz doğum kanalına yönelmeye başlar. Bu da kasıklarınızda basınç ve ağrı oluşturur. İdrar torbanıza da baskısı artmış olduğundan daha sık idrara çıkmanız gerekir. Karnınızın üst kısmında bir rahatlık hissedersiniz. Bu bebeğinizin artık doğum kanalına girdiğinin bir işaretidir. Bebeğinizin hareketleri artık dışarıdan hissedilebilir. Karnınızın bir yerinde yükselti olarak görebilirsiniz.

Hareket düzenine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin normalden az hareket ettiğini düşünürseniz doktorunuza ulaşmalısınız. Bu dönemde uzun yolculuklardan ve uçaktan kaçının. Çünkü doğum çok yaklaştığı için ne zaman doğum olacağı belli olmaz.

Düzensiz ve düşük şiddetli ağrılar olabilir. Bunlara yalancı doğum ağrıları da denir. Acaba bunlar doğum ağrıları mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Gerçek doğum ağrıları düzenli aralıklarla gelir ve şiddetlidir. Bu şekilde ayırt edilebilir. Her hafta doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin.

Karnınızdaki çatlaklar daha çok rahatsız edebilir. Bu dönemde şişlikler daha da artar. Sadece bilekleriniz ve ayaklarınız değil yüzünüzde şişebilir. Bol bol sıvı tüketmeniz ödeme neden olan maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve şişliklerinizi azaltır.

Bazı anne adayları uykusuzluktan dolayı yorgunluk hissederken bazıları da annelikten dolayı kendilerini oldukça enerjik hissettiklerini söylerler. kişiden kişiye değişen bir durumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aldığınız kararlarla çevrenizi şaşırtmış olabilirsiniz. Hatta dış görünümünüz ve değişen tarzınız ile dikkat çekeceksiniz. Bu arada maddi baskılar yüzünden manevi konulara ilgi duyabilirsiniz. Ruhsal konular, kişisel gelişime yönelik seminerler ve gençlik, güzellik, sağlık konularında teknolojinin en son yeniliklerini takip edebilirsiniz. Bu arada güçlü ve etkileyici kişiler ilginizi çekebilir ve hatta sürpriz aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak birdenbire başlayan aşk maceraları sizi derinden etkileyebilir ve fikirleriniz tamamen değişebilir. Davetler, keyifli organizasyonlar ve çevre gezilerine çıkmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü harekete geçiren kişiler ve olaylarla karşılaşacağınız bir gün. Endişeli hayaller kurmayın ve kendinizi olayların akışına bırakın. Fantezilerinizi gerçekleştirebilir, geleceğe yönelik güzel hayaller kurabilirsiniz. Ve güzel hayaller kurmalısınız. Çünkü bugün gerçekleştirme potansiyeliniz çok yüksek. İçinizden neyi geçirirseniz, onunla karşılaşacaksınız. İlginç gelişmeler meydana gelebilir. Bugün fanteziler, sanat ve mistik konularla ilgilenen kişilerle karşılaşabilir, kendi fantezilerinizi anlatabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olarak uyanacaksınız ve kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Yaratıcılığınız uyanıyor ve özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için çok verimli geçecek. Hem aşk hayatınızda ilginç gelişmeler olacak, yapmak istediğiniz işlere yönelik yeni gelişmeler olacak. İletişim trafiğiniz hareketli olacak ve günün ilerleyen saatlerinde saygı duyduğunuz kişilerin bulunduğu çevrelerde dolaşacaksınız. Büyüklerinizi ziyaret edebileceğiniz gibi Çevrenizin saygı duyduğu kişilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Önemsediğiniz kişiler bugün sizi takdir edecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Eğlenmek, dans etmek ve keyifli yerlerde dolaşmak istediğiniz bir gün. Aşk potansiyeliniz yükseliyor. Ancak sabırsız ve gergin bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Açık havada dolaşmak ve çevre gezilerine çıkmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak yeni harcamalar çıkabilir ve hatta zevkiniz için kolay harcayabilirsiniz. Özellikle moralinizi yükseltmek için yaptığınız harcamalara özen gösterin ve bütçenizi fazla aşmayın. Bu arada yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk almasanız iyi olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne heyecanla başlayacaksınız. Özgürleşmek ve sizi bağladığını düşündüğünüz bütün bağlardan ve hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz alışkanlıklardan kurtulmak için savaşacaksınız. Aslında isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve dostlarınız sizi destekliyor. Özellikle sevdiğinizin desteğini almak moralinizi yükseltecek. Bu arada arkadaşlarınızı kırmasanız iyi olacak. Özellikle organizasyonlar sırasında bazı karışıklıklar çıkabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Sabah uyandığınızda kendinizi biraz gergin hissetseniz bile değişik duygularla yatağınızdan kalkacaksınız. Meydana gelen olaylar baskı duygusu uyandırabilir ancak kendinizi güçlü hissedecek ve içinizden yükselen duyguya güveneceksiniz. Özellikle erkek arkadaş ve akrabalarınızın desteği ile sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Hem ilişkiler, hem de evinizle ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Üzerinizde hissettiğiniz baskı, yaratıcı potansiyelinizi uyandıracak. Kendinizi güçlü hissediyorsunuz. Böylece sağlık sorunu olanlar hızlı bir iyileşme sürecine giriyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler heyecan verici olacak. Ancak aniden gelişen olaylar karşısında sizin huzursuz ve heyecanlı tavrınız olayların yönünü değiştirebilir. Şimdiye kadar düşünmediğiniz bir biçimde düşünebilir ve çok ilginç yorumlar yapabilirsiniz. Skandallardan uzak durmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Özgür olmak isterken çılgınlık sayılabilecek istekler duyabilirsiniz. Fakat yine de hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı ve temkinli davranabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ve özellikle korkuların yarattığı baskı ile iradeniz gelişecek ve kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Müthiş duygularla uyanacak ve kendinizi son derece özgür hissedeceksiniz. Aslında çılgınlık yapmak ve özgürlüğünüzü ilan etmek gibi benzeri duygularla uyanabilirsiniz. Fakat gün içinde son derece tedbirli ve disiplinli bir tavır içine gireceksiniz. Hayal gücü, sanat ve yaratıcılık gerektiren alanlar ile ilgilenebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirecek ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Şimdilik projeleriniz üzerine çalışabilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM