Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
3 haftalık hamilelik

3 haftalık hamilelik

3 haftalık hamilelik

3 haftalık hamilelik demek yumurtanın döllenmesi demektir. Yani artık hamilesiniz!

280 günlük yolculuğun şu anda 3. hafta sonunda 21 günün tamaladınız ve geriye sadece 257 gün kaldı 🙂

3 Haftalık hamilelik belirtileri

3 Haftalık hamilelik belirtileri:Geçen hafta yumurtlama döneminden üretilen ve çatlayan yumurta hücresine eşinizin spermi ulaşmış demektir. Siz henüz farkına varmasanız da hamileliğinizin en önemli dönemindesiniz. Olgunlaşan yumurta hücresine ulaşmayı başaran sperm ile gen bilgileri birleştirilir. Şayet bu durumda kromozomlar arasında tam uyuşma gerçekleşmezse gebelik oluşmaz. Döllenme aşamasından sonra embriyo gelişimi başlayarak hücreleri hızla çoğalmaktadır. bu süreçte rahim içine doğru da ilerlemeye başlar. Rahime ulaştığında hücre sayısı 16ya çıkmıştır. Rahim duvarı zaten geçen haftada belirttiğimiz gibi kendini embriyo için hazırlayarak kalınlaştırmıştır.

3 Haftalık Hamilelikte Alınması Gereken Vitaminler Nelerdir?

3 haftalık hamilelik videosu izle

3 haftalık hamilelik ultrason görüntüleri galeri

3 haftalık hamilelikte vücudunuzda ki değişikliklerin yüzdelik  şeması

Rahmin çeperi 0.42-0.84 cm arası bir kalınlığa gelmiştir. Yerleşme için tüm şartlar sağlanmıştır ve idealdir. Embriyo burada kendi için en uygun yeri bulur ve yerleşir. Bu yer genellikle rahmin  fundus bölgesidir. Bu bölge rahmin en üst kısmında ve arka duvarıdır. Embriyonun rahime yerleştiği bu olaya implantasyon adı verilir. Embriyonun trofoblast adı verilen hücreleri sayesinde bu olay gerçekleşir. Bu hücreler rahim için içinde embriyo için yer açarlar ve embriyonun besleneceği alanlar oluştururlar. Bu aşama nedeniyle nadiren de olsa bazı kadınlarda kanama görülebilir. Buna implantasyon kanaması adı verilir. Herkeste görülmesi Gereken bir durum olmadığını tekrar hatırlatalım.

Bu dönemde sperm ve yumurta genetik bilgileri birleşir. Spermin kromozom yapısı XY, yumurtanın ise XX şeklindedir. Yani bebek cinsiyetini spermden hangi kromozomun geldiği belirler.

3. hafta da annenin durumu nedir?

Bu haftada gebe olup olmadığınızı hala bilmemektesiniz. Önünüzdeki haftadan sonra gebe olup olmadığınızı artık öğrenebileceksiniz. Bu bekleyiş süreci heyecanlı olduğunuz için size uzun gelebilir ama daha önünüzde uzun bir yol olduğunu unutmayın, sabırlı olmaya özen gösterin. İlerleyen haftalarda test yaparak sonucu öğreneceksiniz!

3 haftalık bebek gelişimi

3 haftalık bebek gelişim:3 haftalık hamilelik döneminde bebeğim ne durumda diye düşünüyor olabilirsiniz? Bebeğiniz henüz o kadar küçük ki neredeyse bir toplu iğne başı büyüklüğündedir. Henüz bir hücre kümesi halindedir. Ancak zamanla hızla büyüyecek.

3 Haftalık Hamilelikte Alınması Gereken Vitaminler Nelerdir? Hamileliğimin 3. haftasında nelere dikkat etmeliyim? sonraki sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM