Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
2 haftalık hamilelik

2 haftalık hamilelik

2 haftalık hamilelik

2 haftalık hamilelikbu dönemde vücudunuzda oluşan değişimler neler bu yazımızda bahsedeceğiz.

2 haftalık hamilelik belirtileri

Hamilelik son adetinizin başladığı ilk günden hesaplanır. Bu yüzden ikinci haftada henüz hamile olduğunuz bilmiyor olursunuz. Bebeğiniz bu dönemde henüz algılanamıyor. Siz bilmeseniz de vücudunuzda büyük değişmeler ve çalışmalar başladı. Peki nedir bu değişmeler hep birlikte göz atalım.

2 haftalık hamilelik te bebegin durumu
2 haftalık hamilelik te bebegin durumu

Hamileliğinizin 2. haftası sonunda 280 günlük yolculuğun 14 gününü tamamladınız. Geriye 266 gün kaldı Şimdiden hayırlı bir hamilelik geçirmenizi temenni ediyoruz. 

Öncelikle aşağıdan kafanıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz.

Hamilelik nasıl oluşur?

2 haftalık hamilelik belirtileri

2 haftalık hamilelik videosu izle

2 haftalık hamilelik ultrason görüntüleri galeri

2 haftalık hamilelikte vücudunuzda ki değişikliklerin yüzdelik  şeması

2 haftalık hamilelik yumurtlama döneminin başına denk gelir, hamile kalmak isteyenlerin özellikle bu dönemde şansları daha fazladır. Çocuk sahibi olmayı düşünenler mutlaka bu dönemin önemini göz önünde bulundurmalıdır.

Bu dönemde hormonlarınız çok hızlı bir biçimde çalışmaya başlar. Östrojen hormonu salgılanmasında artış görülür. Bu hormon döllenmiş yumurtayı hazırlamaya yardımcı olmaktadır ve gelişimi için önemlidir. Döllenmiş yumurtanın ise gelişimi hızla devam etmektedir. Embriyonun tutunması için rahimde bir takım değişimler olması gereklidir. Buna olanak sağlamak için 2.haftada rahim içindeki endometrium bölgesi kalınlaşmaya başlar. Yeni gelişecek olan embriyonun gelişme ihtiyaçlarını karşılamak üzere vücudun bu kısmında kanlanma artar.

Bu haftanın sonuna gelindiğinde gelişen yumurta çatlar ve yumurtalıktan atılır. Buna yumurtlama adı verilir. Her adet döneminde bir yumurta üretilir. Çoğul gebeliklerde birden fazla yumurta çatlar ve atılır. Bu yumurtaların döllenmesi ise gebelik başlar. Eğer döllenme gerçekleşmezse endometrium bölgesinde yoğunlaşan kan adet döneminde vücuttan atılır.

Bu süreçte bahsettiğimiz gibi gebe olup olmadığınız belli olmaz. 4.hafta gebelikte size bu konuda kesin bilgi verilebilir. 4.haftaya gelindiğinde normalde adet kanamanız görülürken gebelik durumunda görülmemesi bunun en büyük belirtisidir. Böyle bir durumda bir gebelik testi alıp sonucu öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında mutlaka idrar tahlili verip kesin sonucu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu sonuç daha sağlıklı olacaktır. Bu süreç anne ve baba adaylarının en heyecanlı dönemidir ve sonucu merakla beklerler.

2. haftada hamilelik belli olur mu?

2. haftada hamilelik belli olur mu? bu sorunun cevabı hemen verilemez belli olur veya belli olmaz demek yanlış olur. Bazı kadınlar değil 2 hafta 2 aylık bile hamile olabilir ama kendisinde bahsedilen belirtiler en asgari ölçüde olabilir ve yine bilemeyebilir. Bazı kadınlarda ise en üst düzeyde gebelik belirtileri olabilir ve hemen anlaşılır.

Eğer düzenli olarak korunmadan ilişkiye girmiş iseniz ve çocuk yapmak için çalışıyorsanız elbette adetiniz  4 5 gün gecikmesi durumunda gerekli kontrolleri yaptırmanız halinde negatif veya pozitif sonuçlar alacaksınız.

 

2 haftalık hamilelik belirtileri için sonraki sayfayı tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM