Uzmankadin.net Nasıl Kullanılır?

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
1 haftalık hamilelik

1 haftalık hamilelik

1 Haftalık Hamilelik

1 Haftalık Hamilelik,1 haftalık hamilelik belirtileri nelerdir,1 haftalık hamilelik belirtileri,1 haftalık hamilelikte kürtaj,1 haftalık hamilelik belli olurmu,1 haftalık hamilelik testle belli olurmu,1 haftalık hamilelik kanda çıkarmı,1 haftalık hamilelik kanda belli olurmu,1 haftalık hamilelikte kasık ağrısı olurmu,1 haftalık hamilelik nasıl sonlandırılır

bu yazıyı okumaya başlamadan önce siz ziyaretçilerimize kolaylık olması bakımından bazı linkler ekledik.

1 Haftalık Hamilelikte Alınması Gereken Vitaminler Nelerdir?

1 haftalık hamilelik videosu izle

1 haftalık hamilelik ultrason görüntüleri galeri

1 haftalık hamile kadın kürtajı

1 haftalık hamilelikte vücudunuzda ki değişikliklerin yüzdelik  şeması

Öncelikle belirtmekte fayda var ki hamilelik süreci 280 Gündür. Siz Şu anda  Hamileliğinizin 1. Haftasındasınız. 7 Günlük Hamilesiniz.  Hamileliğin 1. Ayındasınız. Doğuma 273 gün kaldı.

1 haftalık hamilelik
1 haftalık hamilelik

1 haftalık hamilelik uzun süren gebelik döneminin başlangıcıdır. Tıbbi açıdan gebeliğin ilk günü olarak son adet döneminizin başladığı gün esas alınır. Gebeliğin en heyecanlı dönemlerinden biridir ve vücudunuz tamamen değişmeye başlar. Bebeğinizin hayat yolculuğu bu haftada başlar.

Hamilelik ay bazında değil haftalık bazda dönemlere ayrılmıştır. Bunun için tıbbi gebelik haftaları kullanılır ve 9 aylık bu dönem trimester adı verilen üç eşit dönem(üçer aylık) şeklinde incelenir. Zaten trimester kelimesinin anlamı da üç ay demektir. Bir haftalık hamilelik birinci trimester döneminin içinde bulunmaktadır.

1 Haftalık Hamilelikte Annedeki gelişimler

Çoğu anne adayı ilk haftasında hamile olduğunun farkına varmayabilir.  Peki ilk hafta belirtileri nelerdir, hamileliğin ilk haftasında neler yaşanır bunlara birlikte göz atalım. Gebelerin pek çoğu ilk haftada bulantılardan şikayetçi olmaktadır özellikle sabah bulantıları. Bu hamileliğin en tipik belirtilerindendir. Bu bulantılar sabah erken saatlerde başlar ve saatlerce ilerledikçe giderek azalır.

Hamileliğin ilk hafta belirtileri arasında vajinal akıntı da gelmektedir. Gebeliğin başlamasıyla oluşan hormonal değişimler bu akıntılarda artışa yol açmaktadır. Gebeliğin son aylarına kadar devam eden bir durumdur. Ayrıca göğüslerinizde bir hassasiyet ve büyüme hissetmeye başlayabilirsiniz.

Bu dönemde yorgunluk da sıkça görülür. Plesentanın oluşması için vücudunuz yoğun bir biçimde çalışarak her zamankinden fazla enerji tüketmektedir. Ayrıca progesteron isimli üremeye yardımcı hormonda bu dönemde artmaktadır. Bu hormon uykuya sebep olur. Bu iki faktörün etkisiyle kendinizi yorgun ve güçsüz hissedebilirsiniz.

Vücut sıcaklığınızda artış görülebilir. Ovülasyon sürecine girerken vücut sıcaklığınız düşer ancak bu haftada ovülasyon tamamlandığından vücut sıcaklığınız yükselecektir.

Peki 1 haftalık hamilelik döneminden itibaren hayatınızda neleri değiştirmelisiniz?

1 Haftalık Hamilelikte Alınması Gereken Vitaminler Nelerdir?

Okumaya devam etmek için Sayfa 2’yi tıklayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM